e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Alper Sınav

Alper Sınav

ULAK Kablosuz İletişim Çözümleri Direktörü

ABOUT

Alper SINAV, 1996 yılında Deniz Harp Okulu Bilgisayar/Kontrol Mühendisliği dalından mezun oldu, 2002’de ABD Monterey / Kaliforniya’da bulunan Naval Postgraduate School’da Bilgisayar Bilimleri ve Yüksek Uygulamalı Matematik dalında Çift Dal Yüksek Lisansını birincilikle tamamladı;

Deniz Kuvvetlerinde muhtelif denizaltılarda görev yapan Sınav, Türk Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığında (ARMERKOM) görev aldı. Bu görevleri esnasında aktif olarak bir çok askeri projede görev aldı, yönetti. Deniz Kuvvetleri K.lığı Araştırma Merkezi K.lığında Milli Hedef İzleme Sistemi, Milli Torpido AKYA, Milli Komuta Kontrol Sistemi projelerinde yazılımcı, tasarımcı ve matematikçi olarak yer aldı. 2014 yılında, Y.Müh Yarbay rütbesi ile kendi isteği ile emekli oldu.

Emeklilik sonrası Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevine atandı ve 3 yıl süre ile bu görevi icra etti daha sonra muhtelif şirketlerde CTO ve yöneticilik görevleri yaptı. 2018’de Ulak Haberleşme A.Ş de öncelikle Kamu ve Güvenlik Projeleri Koordinatörü görevini icra etmiştir. Bu görevde LTE teknolojilerinin diğer ULAK ürünleri ile beraber Kamu kurumlarında kullanımı için projeler geliştirmiş ve yönetmiştir. Müteakiben de Kablosuz İletişim Çözümleri Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu aşamada ULAK 4.5G Baz İstasyonu Seviye 3 yönetimi ve milli ve yerli imkanlar ile 5G ve 5G’nin anahtar teknolojilerinin geliştirilmesi için ürün odaklı çalışmaları yönetmekte ve bu çok merkezli (multidisipliner) projenin gerçekleştirilmesi için ArGe, Yazılım, Sistem ve Donanım geliştirme mühendisliği departmanlarının koordinasyonunu sağlamaktadır.