e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Cabir BİLİRGEN

Cabir BİLİRGEN

Katılımcı

ABOUT

1 Mart1956’ da Erzincan Refahiye’de doğmuştur. Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi’ni bitirmiş, PTT Genel Müdürlüğünde sırasıyla teknisyenlik, mühendislik, çeşitli kademelerde idarecilik, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Haberleşme Genel Müdürlüğü (HGM) görevini yapmıştır. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında Bilgi ve İletişim konularında Bakan Danışmanı olarak da görev yapan Cabir Bilirgen; Çok iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TBMM Genel Kurulunun 05 Ekim 2016 tarihli kararıyla Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Kişisel Verileri Koruma Kurulu üyesi ve 30 Ocak 2017 tarihinde Kişisel Verileri Koruma Kurumu 2. Başkanı olarak seçilmiştir.

SESSION

15-Mar-2018 15:00 -17:00