e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Cengiz PAŞAOĞLU

Cengiz PAŞAOĞLU

Katılımcı

ABOUT

1979 yılında Trabzon’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Lisans, Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalından sırasıyla Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini almıştır. Çalışma hayatına 2002 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü’nde Hava Trafik Kontrolörü olarak başlamış ve temel Hava Trafik Kontrolör eğitimini birinci olarak tamamlayarak Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğü’nde çalışmıştır. 2007 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü ATM (Hava Trafik Yönetimi) Ar-Ge Müdürlüğü’ne geçmiş, birçok ulusal ve uluslararası Ar-Ge projelerinde görev almıştır. Aynı zamanda temel Hava Trafik Kontrolör eğitimi kurslarında seyrüsefer yardımcıları dersi sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2014 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş ve 2016 yılı sonuna kadar bu görevini sürdürmüştür. Çeşitli konferans ve dergilerde yayınları bulunan Dr. Cengiz Paşaoğlu iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TBMM Genel Kurulunun 05 Ekim 2016 tarihli kararıyla Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Kişisel Verileri Koruma Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

SESSION

15-Mar-2018 15:00 -17:00