e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Çiçek Ersoy

Çiçek Ersoy

İ.T.Ü İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi

ABOUT

Dr. Çiçek Ersoy, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından MEB bursu ile 2001 yılında Münih Ludwig-Maximilian Üniversitesinde hukuk (LL.M. Deutsches Recht) masterini tamamlamıştır. Daha sonra Münih Max Planck Institute for Innovation and Competition’dan aldığı burs ile yine aynı üniversitede doktora eğitimini yapmış ve bu enstitüde araştırmacı olarak çalışmıştır.

Dr. Çiçek Ersoy doktora eğitiminin ardından Avrupa Patent Ofisi Patent Akademide proje bazlı olarak çalışmış ve 2011-2012 yıllarında da Continental şirketinin Frankfurt genel merkezinde uyum müdürü olarak görev yapmıştır.

2014 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışan Çiçek Ersoy, üniversitenin çeşitli bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde bilişim hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, rekabet hukuku alanlarında dersler vermekte ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.