e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Dr. Ömer Fatih SAYAN

Dr. Ömer Fatih SAYAN

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı

ABOUT

Görevi: T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 10.06.1977
Öğrenim: İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği Bahçeşehir
Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Hukuk Bölümü Oxford Üniversitesi St Antony’s School Diplomasi Eğitimi
Yüksek Lisans: Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
Doktora: İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
Önceki Görevi: 1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde atılan Sayan, üniversite eğitiminin ardından ise Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı.

Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Ömer Fatih Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunuyor. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulundu.
Yabancı Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca
Medeni Durum: Evli – 2 çocuk babası

SESSION

15-Mar-2018 09:50-10:05