e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Mustafa Altınkaynak

Mustafa Altınkaynak

Beyaz Şapkalı Hacker

ABOUT

Kariyer hayatı, 2013 yılında lisans eğitimi sırasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi sistemleri üzerinde keşfetmiş olduğu güvenlik zafiyetini üniversite yetkilileriyle paylaşması ile başladı. Bu bildiriminin üzerine üniversite yönetimi tarafından 2013 yılı itibariyle işe alındı. 2013-2017 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde güvenli yazılım geliştirme, SOME (Siber Olaylara Müdahale) ekip liderliği, güvenlik sistem yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2017 yılı itibariyle Barikat Bilişim Güvenliği firmasında Sızma Testi Uzmanı olarak çalışmıştır.

Kurumsal iş hayatının yanı sıra 30’un üzerinde ulusal, uluslararası etkinlikte katılımcı, eğitmen olarak yer aldı. Aynı zamanda müfredatında siber güvenlik bulunan çoğu üniversitede yardımcı ders kitabı olarak okutulan “Uygulamalı Siber Güvenlik ve Hacking” kitabının yazarıdır. Ticari amaç gütmeyen, siber güvenlik farkındalığını artırmak maksadıyla kurulan Octosec bilgi güvenliği grubunda üyesidir.

Siber Güvenlik Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahip olan Mustafa Altınkaynak, halen kamuda güvenlik testleri yönetimi tarafında çalışmaktadır.