e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

TAHA YÜCEL

TAHA YÜCEL

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi

ABOUT

1971 yılında İstanbul’da doğan Taha Yücel, 1993 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek şeref derecesi ile mezun oldu. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde sayısal karasal yayıncılık planlamasını konu alan tezi ile Yüksek Lisansını (MScEEE) tamamladı ve Yüksek Mühendis derecesi aldı. 1998 yılında ise Başkent Üniversitesinden program birincisi olarak İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi aldı. 1998 yılına kadar RTÜK’de teknik denetim uzmanı olarak çalıştı ve Türkiye Frekans Planlama, Yönetmelik hazırlama ve Tahsis Komisyonları ile TSE bünyesindeki Radyo Televizyon Standartları Hazırlık Komisyonunda görev aldı. 1998’den 2005’e kadar özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptı. Yurt içi ve yurt dışında, yayın teknolojileri, sayısal yayıncılık, radyo ve televizyon düzenlemeleri, IPTV ve Mobil TV v.b. konularda seminerler verdi. Uluslar arası alanda yayımlanan makaleleri şunlardır:

(1) Current Issues in Turkish Broadcasting, World Urban Economic Development 2000, World Bank, Prof. Hayrettin Köymen, Mehmet Yağcı, Taha Yücel.

(2) Topography Based Design of the T-DAB SFN for a Mountainous Area, IEEE Transactions on Broadcasting 1997, Dr. Gökhun Tanyer, Taha Yücel, Prof. Selim Şeker.

2005 yılına kadar Televizyon Yayıncıları Derneği Teknik Komisyon Başkanlığı da yapan Taha Yücel TBMM Genel Kurulunun; 13.07.2005 tarihli 126’ncı Birleşiminde yapılan seçim sonucunda ilk kez, 13.07.2011 tarihli ve 9’uncu Birleşiminde yapılan seçim sonucunda ikinci kez ve 460 oyla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeliğine seçildi. Bir dönem RTÜK Başkanvekilliği de yapan Taha Yücel, Aselsan’da Genel Müdür Yardımcılığı ve UGES Sektör Başkanlığı görevini yürütürken 16.10.2017 tarihli ve 8’inci Birleşiminde yapılan seçim sonucunda üçüncü kez Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

SESSION

15-Mar-2018 09:30-09:50