e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Yakup Börekçioğlu

Yakup Börekçioğlu

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Genel Müdürü

ABOUT

1971 yılında Ünye’de doğan Yakup Börekcioğlu, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Elektrik Elektronik Bölümü’nden Yapay Zeka üzerine yüksek lisans derecesi aldı.

Börekcioğlu iş hayatına 1993 yılında ASELSAN’da Üretim Kalite Güvenliği Bölümü’nde başladı. 2004 yılına kadar ASELSAN’da Mikroelektronik Güdüm ve Elektrooptik Grubu askeri projelerinin tasarım kalite bölümünü yönetti. ASELSAN ERP projesi kapsamında kurulan Bilgi Yönetim Direktörlüğü’nde yönetici olarak çalıştı, bilgi işlem altyapısı ve ERP yazılım geliştirme ve uyarlama bölümlerinin yöneticiliğini üstlendi. Ayrıca mali altyapı yapılandırılması projesinde aktif rol aldı. 2005 yılında Türkiye ve Türki Cumhuriyetler ‘den sorumlu İş geliştirme Müdürü olarak Sun Microsystems ailesine katılan Börekcioğlu, 2006 yılında Sun Microsystems Sektörel Satış Müdürlüğü kapsamında üretim, finans, medya, telekomünikasyon ve perakende sektörlerini yönetti.

2010 yılı başında yeniden yapılanan Vmware ekibine Türkiye Satış Müdürü olarak katıldı, şirketin Türkiye’deki Pazar payının büyütülmesi, kurumsal bulut ve servis sağlayıcıların bulut altyapılarının kurulması için gereken tüm çalışmalardan sorumlu olarak ekibi ile birlikte görev yaptı.

Kasım 2012’den bu yana Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü olan Yakup Börekcioğlu, 2017 Ekim ayı itibariyle Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Genel Müdürü görevine getirildi.

SESSION

12-Kas-2020 09:40-10:00