e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Yasin Zengin

Yasin Zengin

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Uzmanı

ABOUT

Yasin ZENGİN, 16 Ağustos 1985 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden, 2013 yılında da Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden lisans dereceleri ile mezun olmuştur. Meslek hayatına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında başlamıştır. Sonrasında 10 yıla yakın süreyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında İş Müfettişi olarak her türlü sektörden yüzlerce işyerinin fiili ve aktif olarak iş sağlığı ve güvenliği yönünden denetimini gerçekleştirmiştir. 2 yılı aşkın süredir de Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Veri Güvenliği ve Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kişisel Verileri Koruma Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Mesleğiyle ilgili İş Güvenliği Uzmanı ve ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi sertifikalarına sahiptir. İngilizce bilen Yasin ZENGİN evli ve 1 çocuk babasıdır. Halen Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisans programına, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümünde lisans programına devam etmektedir.

SESSION

12-Kas-2020 13:30-13:50