e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Perihan Elif Ekmekci

Perihan Elif Ekmekci

TOBB ETU Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı

ABOUT

Doç. Dr. Perihan Elif EKMEKCİ (M.D., Ph.D.) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (1995) mezun oldu ve ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden (2009) lisans derecesi aldı. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden Tıp Tarihi ve Etik doktora derecesini aldı.

2013-2014’te Fogarty Bursiyeri olarak Harvard Üniversitesi’nde araştırma etiği üzerine yüksek lisans sertifikasına sahip oldu. 2006 yılında Imperial College Tanaka Business okulunda araştırmacı olarak bulundu. 2015 yılında Western Institutional Review Board Research Ethics Programına doktora sonrası araştırmacı olarak katıldı. 2019 yılında TOBB ETÜ’de Uluslararası Biyoetik Birimi’ni kurdu ve o tarihten bu yana bu birimin başkanıdır. Dünya Tıp Hukuku Derneği ve Uluslararası Öğretmenler Forumu UNESCO Biyoetik Kürsüsü üyesidir. Dr. Ekmekci’nin etik ve tıp tarihi ile ilgili seçkin dergilerde birçok yayını bulunmaktadır. Dr Ekmekci, 2020 yılında Springer tarafından yayınlanan “Yapay Zekâ ve Biyoetik” adlı kitabın ortak yazarıdır. Türkiye Klinikleri tarafından yayınlanan Yapay Zekâ ve Tıp Etiği kitabının editörüdür. Tıp tarihi ve etik üzerine lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Halen Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı ve TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.