e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

eSafe Tag

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) himayesinde gerçekleştirilen “e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi” 3. oturumunda; Korun Security Bilgi Güvenliği SecOps Mimarı Kayra Otaner, “Siber güvenlik açısından saldırı, tespit ve önleme” konusunda konuşmasını gerçekleştirdi. Otaner, Bilgi güvenliği mi, bilgi koruma mı?, 360 derece alan hakimiyeti, Zero Turst, saldırı tespit eden ve önleyebilen mimarilere, bilgi koruma için sürdürülebilir süreçler inşa etme başlıkları ile konuyu ayrıntılı şekilde anlattı.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) himayesinde gerçekleştirilen “e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi” konunun taraflarını Ankara’da bir araya getirdi. Açılış oturumunda e-Safe Kurucusu Musa Savaş, kişisel verilerin korunmasıyla ilgili düzenlemenin geçen yıl yürürlüğe girdiğini, bu alandaki düzenlemelerin hayata geçirilmeye başlandığını, konunun önümüzdeki günlerde daha fazla gündeme geleceğini belirtti. Savaş, bu konunun etraflıca konuşulması için zirvenin düzenlendiğini kaydetti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) himayesinde 30 Mart gününde “Make It Safer” sloganıyla düzenlenen 1. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, BTK’nın Ankara Merkez Binası’nda gerçekleştirildi. Avnet IBM Teknik Danışmanı Bahadır Özgüven, “IBM Güvenlik Çözümleri ile Uçtan Uca Güvenlik” konusunda konuşmasını gerçekleştirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) himayesinde 30 Mart gününde “Make It Safer” sloganıyla düzenlenen 1. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Netaş Danışmanlık ve Yönetilen Hizmetler Kıdemli Müdürü Savaş Erol Uzun, “Modern İş Dünyasında Siber Operasyon Yönetimi” konusunda konuşmasını gerçekleştirdi.