e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

4’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, İdari ve Teknik Tedbirleri Masaya Yatırıyor


4’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, İdari ve Teknik Tedbirleri Masaya Yatırıyor

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) binasında, 17 Haziran’da gerçekleştirilecek. Bu konuda duayen kabul edilen, 20’ye yakın konuşmacının sunumlar yapacağı etkinlik, kişisel verilerin korunması ile ilgili en önemli konulardan biri olan idari ve teknik tedbirleri masaya yatırmayı hedefliyor. Etkinlik, COVID-19 salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine hibrit etkinlik formatına uygun şekilde, hem fiziksel olarak hem de çevrim içi şekilde gerçekleştirilecek. Etkinliğin fiziksel bölümüne; protokol, konuşmacılar, sponsorlar ve basın mensupları kabul edilecek. Etkinliği takip etmek isteyenler ise e-Safe’in resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

Etkinliğin açılış konuşmalarını; Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, Atatürk Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Kaya, Radyo Televizyon Üst Kurulu Üyesi ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Taha Yücel, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Uğur Nabi Yalçın ve e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş yapacak. Zirveyi; aralarında CEO’lar, CTO’lar, CSO’lar, siber güvenlik uzmanları, bilişim uzmanları, hukukçular, bilişim sistemi yöneticileri, adli bilimler alanında çalışan uzmanlar, medya temsilcileri ve akademisyenlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde siber güvenlik alanında çalışan personelin takip etmesi bekleniyor. Etkinliğin sponsorları arasında ise Türk Telekom, Türksat, Trend Micro ve MSI Dergisi bulunuyor.

e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş, konuyu, hem teknik hem de hukuki yönden masaya yatıracak olan zirve ile ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde, kişisel verilerin korunması hususundaki farkındalık hızla artıyor. Öyle ki artık bu konuda ‘Siber güvenlik mi, kişisel verileri koruma mı?’ şeklindeki tartışmalar, kişisel verileri koruma konusundaki alt başlıklara ve belirli uzmanlık alanlarına doğru evrilmeye başladı. Bu konuyu biraz daha detaylı incelemeye başladığımızda da masaya yatırılması gereken ilk konu olarak, karşımıza, idari ve teknik tedbirler çıkıyor. Biz de bu etkinliğimizde, özellikle bu alana eğilerek, konunun ilgililerini bir araya getiriyoruz.”

4’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi ile ilgili detaylı bilgiye, etkinliğin resmi web sitesi olan https://e-safe.org/ adresinden ulaşılabiliyor.