e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Ameircan Airlines hack’lendi!


Ameircan Airlines hack’lendi!

Amerika merkezli olan American Airlines havayolu şirketine hacker’lar tarafından siber saldırı düzenlendi.

American Airlines yetkilileri siber saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada, ‘çok az sayıda’ müşteri ve çalışanın kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini, veri ihlali yaşandığını dile getirdi. Şirket, siber tehdit aktörlerinin herhangi bir kişisel bilgiyi kötüye kullandığına dair bir iz olmadığının altını çizdi. Ayrıca çalınan tüm hesapların kilitlendiğini vurgulayan şirket, bir siber güvenlik firmasıyla anlaşma yapıldığını da ifade etti.

Siber saldırının ardından American Airlines’ın, bu saldırıdan etkilenen tüm müşterilerine iki yıllık kimlik hırsızlığı koruması teklif ettiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.