e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Hacker’ların yeni stratejisi: Windows kısayolları!


Hacker’ların yeni stratejisi: Windows kısayolları!

Hacker’ların kötü niyetli Windows kısayolları dosyaları oluşturmasını sağlayan yeni bir kötü amaçlı yazılım aracının, siber suç formlarında satışa çıkarılması dikkat çekiyor.

Quantum Software’ın, siber saldırganların kolayca kötü amaçlı Windows kısayolları oluşturmasını sağladığı ileri sürüldü. Quantum Lnk Builder olarak adlandırılan yazılım, herhangi bir uzantıyı yanıltmayı başarıyor. Bu anlamda Cyble araştırmacıları yayınladıkları bir raporda, ‘’.LNK dosyaları, onları açmak için diğer dosyalara, klasörlere ve uygulamalara başvurabilen kısayol dosyalarıdır. Siber tehdit aktörleri bu dosyalardan yararlanıyor.’’ dedi.

Quantum Builder’ın, Kuzey Kore merkezli Lazarus ile bağlarını paylaştığı öne sürüldü.