e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

HACKZEUGMA CTF Bayrak Yarışı, Türkiye’nin En Önemli Siber Güvenlik Etkinliklerinden Biri


HACKZEUGMA CTF Bayrak Yarışı, Türkiye’nin En Önemli Siber Güvenlik Etkinliklerinden Biri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde, 24 Eylül 2020’de, Ankara’da, hibrit olarak gerçekleştirilen 4.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, Kritik Alt Yapılarda Siber Güvenlik konusu masaya yatırıldı. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

Etkinlikte, siber güvenlik ekosistemini oluşturan altı ana paydaş olan; kullanıcılar (alıcılar), üreticiler, üniversiteler, medya, sivil toplum kuruluşları (STK) ve kamu kurumlarını temsil eden 15 konuşmacı yer aldı. COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl hem fiziksel olarak hem de çevrim içi şekilde gerçekleştirilen zirve, Türkiye’nin tüm sektörler açısından ilk hibrit etkinliği olarak tarihteki yerini aldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında gerçekleştirilen etkinliğin fiziksel bölümüne; protokol, konuşmacılar, sponsorlar ve basın mensupları kabul edildi. İzleyiciler ise etkinliği, e-Safe’in resmi YouTube kanalı üzerinden ve Türksat Kablo-Net üzerinden canlı olarak takip ettiler.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Güvenlik Birim Müdürü Salih Talay, 4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, Türkiye’nin Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi hakkında bir sunum yaptı. Talay: “Dijital dönüşüm ofisi tarafından, içinde bulunduğumuz 2020 yılı, Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin Güvenliği Farkındalık Yılı olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda yürüttüğümüz faaliyetlerinden en önemlilerinden bir tanesi, TEKNOFEST 2020 kapsamında düzenlemekte olduğumuz ve 26 Eylül’de gerçekleştireceğimiz HACKZEUGMA CTF bayrak yarışı etkinliğidir.”

VİDEO: 181
BAŞLIK: Kişisel Verileri Hedefleyen 209 Adet Sahte Video Konferans Uygulaması Tespit Edilerek Engellendi
KONUŞMACI: Salih Talay – Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Güvenlik Birim Müdürü
ETKİNLİK: 4.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 24 Eylül 2020, Perşembe
YER: BTK Ankara