e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Siber Saldırıya Maruz Kalan Kritik Altyapılar En Kısa Sürede Yeniden Ayağa Kaldırılmalı


Siber Saldırıya Maruz Kalan Kritik Altyapılar En Kısa Sürede Yeniden Ayağa Kaldırılmalı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde, 24 Eylül 2020’de, Ankara’da, hibrit olarak gerçekleştirilen 4.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, Kritik Alt Yapılarda Siber Güvenlik konusu masaya yatırıldı. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

Etkinlikte, siber güvenlik ekosistemini oluşturan altı ana paydaş olan; kullanıcılar (alıcılar), üreticiler, üniversiteler, medya, sivil toplum kuruluşları (STK) ve kamu kurumlarını temsil eden 15 konuşmacı yer aldı. COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl hem fiziksel olarak hem de çevrim içi şekilde gerçekleştirilen zirve, Türkiye’nin tüm sektörler açısından ilk hibrit etkinliği olarak tarihteki yerini aldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında gerçekleştirilen etkinliğin fiziksel bölümüne; protokol, konuşmacılar, sponsorlar ve basın mensupları kabul edildi. İzleyiciler ise etkinliği, e-Safe’in resmi YouTube kanalı üzerinden ve Türksat Kablo-Net üzerinden canlı olarak takip ettiler.

CNK Global Consultancy Co. Direktörü M. Kani Hacıpaşaoğlu, 4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, Hibrit Savaşta Kritik Altyapıların Yeri ve Önemi konulu bir sunum yapıyor. Hacıpaşaoğlu, kritik alt yapıların siber güvenliği söz konusu olduğunda, resilience kavramının çok önemli olduğunu vurguladı ve bu kavramı, saldırı altında kalan bir sistemin, en kısa sürede yeniden ayağa kaldırılması şeklinde açıkladı.

VİDEO: 182
BAŞLIK: Siber Saldırıya Maruz Kalan Kritik Altyapılar En Kısa Sürede Yeniden Ayağa Kaldırılmalı
KONUŞMACI: M. Kani Hacıpaşaoğlu – CNK Global Consultancy Co. Direktörü
ETKİNLİK: 4.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 24 Eylül 2020, Perşembe
YER: BTK Ankara