e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Nevzat Saygılıoğlu: Özellikle Finansal Veriler Siber Güvenlik Açısından Çok Önemli


Nevzat Saygılıoğlu: Özellikle Finansal Veriler Siber Güvenlik Açısından Çok Önemli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde, 24 Eylül 2020’de Ankara’da gerçekleştirilen 4.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu’nun organizasyon hakkındaki düşüncelerini dinledik.

Prof. Dr. Saygılıoğlu, etkinlik hakkında şunları söyledi: “Siber güvenlik, sanal dünyanın güvenlik tarafını ifade ediyor. Bendeniz aslında kuşağım itibariyle, teknolojinin biraz uzağında yetişmekle beraber, şimdi yapılanları anlamaya, kişisel düzeyde uygulamaya çalışıyoruz. Hibrit diyerek, karma, melez diyerek, bize biraz daha yol açmış oluyorsunuz, iyi oluyor bu. Dolayısıyla, çok fazla tekniğin bulutlarında olmuyoruz, ayağımız yere basıyor. Anlamlı bir toplantı, güzel bir toplantı, farklı açılardan konuların ele alınması gerçekten önemli. Bunların kayıtlara geçmesi, kayıtlarda yer alması, zamanında yeri geldiğinde kullanılacak olması gerçekten önemli.”

Saygılıoğlu aynı zamanda finansal ve kişisel veriler, siber güvenlik açısından ne kadar önemli olduğu konusuna da değindi.

VİDEO: 165
BAŞLIK: Nevzat Saygılıoğlu: Özellikle Finansal Veriler Siber Güvenlik Açısından Çok Önemli
RÖPORTAJ: Nevzat Saygılıoğlu – Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi
ETKİNLİK: 4. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 24 Eylül 2020, Perşembe
YER: BTK Ankara