e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Ömer Çıtak: Gerçekten Çok Büyük Bir Riskteyiz!


Ömer Çıtak: Gerçekten Çok Büyük Bir Riskteyiz!

Ankara’da 15 Mart 2018 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde gerçekleştirilen 2.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Siber Güvenlik Araştırmacısı Ömer Çıtak ile röportaj yaptık.

Ömer Çıtak şunları söyledi: “e-Safe zirvesinin birincisine gelememiştim ama ikincisinde burada olmaktan çok memnunum. Beklediğimden daha iyi bir konferans. Biz burada genç arkadaşlarla ve kamu alanında çalışan meslektaşlarımızla bir araya gelme fırsatı buluyoruz.

Siber güvenlik konusunda gerçekten çok büyük bir riskteyiz ve bu risk. Yaptığım sunumda da bizim kullandığımız tüm cihazlar internete bağlı ve bunlar güvenlik zafiyeti içeren cihazlar. Önem alınması, dikkat edilmesi riskler. Ama herkes çok da önemli değilmiş gibi davranıyor.”

VİDEO: 034
BAŞLIK: Ömer Çıtak: Gerçekten Çok Büyük Bir Riskteyiz
RÖPORTAJ: Ömer Çıtak – Siber Güvenlik Araştırmacısı
ETKİNLİK: 2.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 15 Mart 2018, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara