e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Siber Terör ve Hibrit Savaş


Siber Terör ve Hibrit Savaş

14 Mart 2019 tarihinde Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Yerleşkesi’nde gerçekleşen 3.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Genelkurmay MEBS Bşk. Hv. Tuğg. Alper Ketencioğlu, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, TSK Siber Savunma Komutanı Albay Can Sert, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve sektör temsilcileri katıldı.

3.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin açılışında e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş hoş geldiniz konuşması yaptı. Musa Savaş şunları söyledi: ” Biz e-Safe’leri üç yıl önce başlattık. Üçüncü e-Safe’de ‘Siber Terör ve Hibrit Savaşı’ ana tema olarak seçtik. Zirve içeriğinin oluşturulmasında Kani Hacıpaşaoğlu’nun büyük katkıları oldu. Biz e-Safe’lerde içerikle ilgili uzmanları konuşturmaya çalışıyoruz. O yüzden sponsorlara çok ağırlık vermiyoruz. Mümkün olduğu kadar konular her tarafıyla ele alınsın, irdelensin, ülkemize ve milletimize faydalı olsun diye uğraşıyoruz. Başka da bir amacımız yok.”

VİDEO: 090
BAŞLIK: Siber Terör ve Hibrit Savaş
KONUŞMACI: Musa Savaş – e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı
ETKİNLİK: 3.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 14 Mart 2019, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara