e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

3’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, Sektördeki Farkındalığa Odaklanacak


3’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, Sektördeki Farkındalığa Odaklanacak

Bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirilecek olan ve artık geleneksel hale gelen e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) binasında, 27 Ekim’de gerçekleştirilecek. Bu konuda duayen kabul edilen, 20 civarında konuşmacının sunumlar yapacağı etkinlik, kişisel verilerin korunması konusunda bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. Enerji, sağlık, finans ve bankacılık gibi farklı sektörlerden katılımcıların beklendiği etkinlik, savunma sanayisinde çeşitli roller üstlenen pek çok firma ve kurum tarafından da destekleniyor.

Etkinlikte, konunun 5 ana paydaşı olan; üreticiler, kullanıcılar, sivil toplum kuruluşları (STK), üniversiteler ve kamu kurumlarını temsil eden konuşmacılar yer alacak. Etkinliğin açılış konuşmalarını; KVKK Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ve e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş yapacak.

Zirveye; aralarında CEO’lar, CTO’lar, CSO’lar, siber güvenlik uzmanları, bilişim uzmanları, hukukçular, bilişim sistemi yöneticileri, adli bilimler alanında çalışan uzmanlar, medya temsilcileri ve akademisyenlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde siber güvenlik alanında çalışan personelin katılımı bekleniyor.

e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş, konuyu, hem teknik hem de hukuki yönden masaya yatıracak olan zirve ile ilgili şunları söyledi: “Kişisel verilerin korunması, siber güvenlik kavramı ile pek çok yönden paralellik arz ediyor ve bu nedenle genellikle siber güvenlik alanında faaliyet gösteren firmaların faaliyet alanına giriyor. Ancak siber güvenlik, ağırlıklı olarak teknik yönleri ile ele alınan bir konuyken kişisel verilerin korunması, hukuki yönü çok daha ağır basan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, hem toplumda hem de sektör firmalarında, işin, özellikle de hukuki yönüyle ilgili bir farkındalık eksikliği olduğu gözlemleniyor.”

VİDEO: 149
BAŞLIK: 3’üncü e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, Sektördeki Farkındalığa Odaklanacak
FRAGMAN: 003
ETKİNLİK: 3. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 27 Ekim 2020, Salı
YER: Kişisel Verileri Koruma Kurumu Binası – Ankara