e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Bulut bilişim ne zaman daha güvenli hale gelir?


Bulut bilişim ne zaman daha güvenli hale gelir?

TBD Bilişim Standartları Platformu Başkanı Ziya Karakaya; bulut bilişim, büyük veri, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi konular hakkında bilgi verdi.

Ziya Karakaya, bulut bilişim konusunun 10 yıl önce bu kadar bilinirliğinin olmadığını söyledi. Ancak günümüzde bulut bilişimin herkes tarafından tanındığını ve kullanıldığını söyleyen Karakaya, insanların artık ‘bulutsuz yapamama’ gibi bir durumunun olduğuna dikkat çekti.

Ziya Karakaya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Herkes bulutun çok güvenli olduğunu düşünüyor. Bulut güvenliği hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız öncelikle bakmanız gereken yer, CSA (Cloud Security Alliance) olmalıdır. Bulutun güvenli olup olmadığı sorusuna benim cevabım ise çoğunlukla daha güvensizdir şeklinde oluyor. Eminim ki birçoğunuz daha güvenli olduğunu düşünüyorsunuz. Ne zaman daha güvenlidir biliyor musunuz? Eğer firmanızda ya da organizasyonunuzda güvenlik konusunda yetkin bir eleman şuan var ise o zaman güvenli olabilir.’’

VİDEO: 389
BAŞLIK: Bulut Bilişim Ne Zaman Daha Güvenli Hale Gelir?
KONUŞMACI: Ziya Karakaya – TBD Bilişim Standartları Platformu Başkanı
ETKİNLİK: 6. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 17 Mart 2022, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara