e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Denizlerde Hakimiyet için Mavi Vatan, Siber Savunma için Siber Vatan


Denizlerde Hakimiyet için Mavi Vatan, Siber Savunma için Siber Vatan

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde, 25 Mart 2021’de, Ankara’da, hibrit olarak gerçekleştirilen 5.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, “Türkiye’nin Siber Güvenlik Yol Haritası 2.0” konusu masaya yatırıldı. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

Türk Telekom Siber Güvenlik Planlama Müdürü Hasan Hüseyin Özbenli Siber Vatan kavramına değindi. Özbenli: “Hepimizin şahit olduğu, özellikle son pandemi döneminde popülaritesi artan konulardan bazıları, özellikle Avrupa’da olmak üzere, dijital dünyada dijital egemenlik, dijital otonomi, dijital bağımsızlık ya da veri bağımsızlığı gibi konular. Biz de ülke olarak, son bir yılda, pandemi döneminde aslında Cumhurbaşkanımızın da 3 önemli unsur olarak belirttiği, gıda güvenliği ile birlikte siber güvenliği de odağımıza almış bulunuyoruz. Mavi Vatan’da nasıl denizlerdeki hakimiyet ve egemenlik konuşuluyorsa Siber Vatan kavramının da aynı şekilde bu çalışmalara önemli bir destek verdiğini düşünüyoruz.”

VİDEO: 260
BAŞLIK: Denizlerde Hakimiyet için Mavi Vatan, Siber Savunma için Siber Vatan
KONUŞMACI: Hasan Hüseyin Özbenli – Türk Telekom Siber Güvenlik Planlama Müdürü
ETKİNLİK: 5. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 25 Mart 2021, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara