e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi Nedir?


e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi Nedir?

Siber güvenlik konusunda yerel sorunlara odaklanan Türkiye’nin ilk ve tek etkinliği e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, 30 Mart 2017, Perşembe günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) merkez binasında düzenlendi. Kamu dünyası, sektör ve basının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe yaklaşık 540 kişi katıldı. Güvenlik konusunda uzman isimlerin ve sektör profesyonellerinin yer aldığı zirvede siber güvenlik konusunda önleyici tedbirler masaya yatırıldı.

 

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan e-Safe Kurucusu Musa Savaş “2015 yılının son çeyreğinde ülkemizin gündemine giren ve artık kamudaki karar vericilerin de göz ardı edemediği bir gerçek olan Siber Güvenlik konusunu e-Safe ile yeni bir boyuta taşımayı amaçladık. Tüm ülkenin her şeyi ile güvenliğinin teknoloji temelli bakış açısıyla güvence altına alınabilmesi için siber güvenliğin önemi yadsınamaz. Bu etkinlikte konusunda uzman isimlerin paylaştığı kıymetli bilgiler doğrultusunda hazırlayacağımız ve ilgili kurumlarla paylaşacağımız sonuç bildirgesinin ülkemizdeki karar vericilere ışık tutacağını umuyoruz”, diye konuştu.

VİDEO: 001
BAŞLIK: e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi Nedir?
KONUŞMACI: Musa Savaş
ETKİNLİK: 1.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 30 Mart 2017, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu- Ankara