e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

E-Safe’den siber tehditlere karşı farkındalık etkinliği


E-Safe’den siber tehditlere karşı farkındalık etkinliği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Bina’da yapılan 7’nci e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin bu yılki teması; “Siber Tehditler ve Hibrit Savaş 2.0” oldu.

Etkinlik hakkındaki düşüncelerini dile getiren Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük şu ifadelere yer verdi:

“Siber güvenliğin hibrit savaşlarda özellikle günümüz dünyasında dijitalleşen toplumda hem üretim hem de kritik altyapıların korunması, ülkemizin güvenliği açısından, toplumun güvenliği açısından, algının yönetilmesi açısından siber güvenlikle ilgili her türlü tehdide karşı Türk Telekom iletişim altyapılarını koruyarak bu tür katkıları veriyor. Aynı zamanda bu tür etkinliklerle de gündemin sıcak kalması, toplumda bu duyarlılığın yükselmesi, karar vericilerin bu konuya dikkatinin çekilmesini önemsiyoruz.”

VİDEO: 750
BAŞLIK: E-Safe’den Siber Tehditlere Karşı Farkındalık Etkinliği
ROPÖRTAJ: Mahmut Küçük – Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü
ETKİNLİK: 7. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 26 Nisan 2023, Çarşamba
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara