e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Teknolojiyle birlikte siber güvenlik önemli bir ihtiyaç


Teknolojiyle birlikte siber güvenlik önemli bir ihtiyaç

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Bina’da yapılan 7’nci e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin bu yılki teması; “Siber Tehditler ve Hibrit Savaş 2.0” oldu.

Etkinlik hakkındaki düşüncelerini dile getiren Privia Security Siber Güvenlik Uzmanı Ramin Karımkhanı şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle zirvenin ana konusundan bahsedecek olursak siber savaşlar ve hibrit savaşlardan bahsedilen bir etkinlik. Özelikle ‘bu anlamda saldırılar nasıl gerçekleştiriliyor, biz ülke olarak neler yapıyoruz, daha ne önlemler alabiliriz’ bunlardan bahsediliyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte siber güvenlik önemli bir ihtiyaç. Ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber daha çok eleman ihtiyacı olsun, teknik anlamda bir takım ürünlerin ihtiyacı olsun tüm ülkelerin gelişmesi gereken bir konu. Bu nedenle bu tarz konuların konuşulması için bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum.”

VİDEO: 749
BAŞLIK: Teknolojiyle Birlikte Siber Güvenlik Önemli Bir İhtiyaç
ROPÖRTAJ: Ramin Karımkhanı – Privia Security Siber Güvenlik Uzmanı
ETKİNLİK: 7. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 26 Nisan 2023, Çarşamba
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara