e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Gökhan Çörekçi: “Bu Tip Etkinliklerin Toplumun Geneline Yayılması Gerektiğini Düşünüyorum”


Gökhan Çörekçi: “Bu Tip Etkinliklerin Toplumun Geneline Yayılması Gerektiğini Düşünüyorum”

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) binasında, 17 Haziran 2021’de hibrit olarak gerçekleştirilen 4.e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde Trend Micro Satış Yöneticisi Gökhan Çörekçi ile etkinlik gündemini değerlendirdik.

Çörekçi, etkinlik ile ilgili şunları söyledi: “Aslında ben bu etkinliği her zaman beğeniyorum. Sebebi şu: Çünkü biz gelişen teknolojileri, sektörümüzün nerede olduğunu, sektörümüzü etkileyecek saldırıları, kamu kurumlarımıza zarar verecek şeylerin neler olduğunu, bunların karşısında defans olarak, gelişim olarak ya da teknoloji olarak ‘Neler yapabiliyoruz?’u birçok çehreden duyarak, bunun hem idari hem hukuki hem de teknik taraflarını masaya yatırarak aslında çok ciddi bilinçlendirme toplantıları oluyor. Hatta bu tip etkinliklerin toplumun geneline yayılması gerektiğini düşünüyorum.”

VİDEO: 285
BAŞLIK: Gökhan Çörekçi: “Bu Tip Etkinliklerin Toplumun Geneline Yayılması Gerektiğini Düşünüyorum”
RÖPORTAJ: Gökhan Çörekçi – Trend Micro Satış Yöneticisi
ETKİNLİK: 4.e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 17 Haziran 2021, Perşembe
YER: Kişisel Verileri Koruma Kurumu – Ankara