e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Gökhan Çörekçi: Siber Güvenlikte ve Kişisel Verilerin Korunmasında Esas Olan Eğitim


Gökhan Çörekçi: Siber Güvenlikte ve Kişisel Verilerin Korunmasında Esas Olan Eğitim

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) binasında, 12 Kasım 2020’de hibrit olarak gerçekleştirilen 3.e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde, Trend Micro Satış Yöneticisi Gökhan Çörekçi ile etkinlik gündemini değerlendirdik.

Siber güvenlik ile ilgili en kritik noktanın bireylerin eğitilmesi olduğunu söyleyen Çörekçi, şöyle devam etti: “Siber güvenlik ve kişisel verileri koruma konusunda, KVKK, bütün anayasal zorunlulukları koymuş. Bu anayasal zorunluluklar içerisinde bence temel nokta insan. Biz ne kadar güvenlik ürünleri koyarsak koyalım, onların yönetilmesi, bunların uygulanması, yönetilmesi ve bilinçli bir şekilde kullanılması, insanın eğitimi ile başlıyor. Çünkü her bilgisayarın ve her cihazın başında insan var. Biz insanlarımızı bu konuda bilinçlendiremezsek, istediğimiz kadar ürün koyalım, istediğimiz kadar önlem alalım, bir şekilde açık vereceğiz. O yüzden bu konuda insanımızı eğitip bilinçlendirirsek, bundan sonra, güvenlik ürünlerinin entegrasyonu ile teknolojik gelişmeler ile birçok şeyin önüne geçebiliriz.”

VİDEO: 199
BAŞLIK: Gökhan Çörekçi: Siber Güvenlikte ve Kişisel Verilerin Korunmasında Esas Olan Eğitim
RÖPORTAJ: Gökhan Çörekçi – Trend Micro Satış Yöneticisi
ETKİNLİK: 3. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 12 Kasım 2020, Perşembe
YER: Kişisel Verileri Koruma Kurumu – Ankara