e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Güvenliğin temel taşları: Teknoloji, süreç ve insan


Güvenliğin temel taşları: Teknoloji, süreç ve insan

E-Safe’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği siber güvenlik zirvelerinin 8’incisi, 18 Ocak 2024 Perşembe günü İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne ‘’Siber Güvenlikte Kariyer” ana temasıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin üçüncü panelinin moderatörlüğünü Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük yaptı. Üçüncü panelde T.C. Hazine Ve Maliye Bakanlığı Bilgi Güvenliği Daire Başkanı Zeynep Nida Özdemir ve Gais Security Genel Müdür Yardımcısı Hasan Mutlu yer aldı.

Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük, “Özellikle yerli ve milli insan bu sektörde en büyük ihtiyaç. Onlarla ancak yerli ve milli ürünler geliştirilebiliyor” dedi.

T.C. Hazine Ve Maliye Bakanlığı Bilgi Güvenliği Daire Başkanı Zeynep Nida Özdemir ise, “Teknoloji, süreç ve insan olmadan güvenlikten bahsetmek mümkün değil. Aslında insan teknolojiyi seçiyor. Eğer biz yerli ve milli personel istihdamı yapabilirsek, insan da yerli ve milli teknolojiyi seçer” ifadelerini kullandı.

Gais Security Genel Müdür Yardımcısı Hasan Mutlu da “Aslında iki tür üreticimiz ve iki tür de tüketicimiz var. Tüketiciler özel veya devlet fark etmiyor bir garantici davrananlar var. Bunlar global isim yapmış ve markayı dışarı atma riskini alamayanlar. Bilgi varsa tüketici sizi bir şekilde buluyor. Bilgiyi alacağımız gerekirse de onlara ürettireceğiz. Bu sayede de çeşitli ürünler gelişti ve 20’nin üzerinde yerli ve milli ürünü kullanır durumdaydık” diye konuştu.

VİDEO: 741
BAŞLIK: Güvenliğin Temel Taşları: Teknoloji, Süreç ve İnsan
MODERATÖR: Mahmut Küçük – Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü
ETKİNLİK: 8. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 18 Ocak 2024, Perşembe
YER: İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi – İstanbul