e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

İsmail Orhan’dan bulut teknolojileri için yerlilik vurgusu


İsmail Orhan’dan bulut teknolojileri için yerlilik vurgusu

NETAŞ Siber Güvenlik Hizmetleri Müdürü İsmail Orhan, “Biz ülkemiz içerisindeki datayı ne kadar dışarıya çıkartırsak, istediğimiz kadar güvenli bir emniyetimiz olsun bu datanın hepsini koruyabilme şansımız olmayacak” dedi.

Dünyadaki yüksek kâr marjına sahip yüksek teknolojilerin şuan Türk firmalarda olmadığını belirten Orhan, “Bence yapmamız gereken; biz milli hareket olarak bu bulut teknolojilerindeki iletişimi tamamen sağlayıp, hiçbir firmanın birbiriyle rakip olmadığı tamamen nötr bir şekilde birbirimizi destekleyebildiğimiz bulut yapısını kurduğumuz takdirde güvenlik zafiyetlerinin çoğunu bertaraf etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

VİDEO: 578
BAŞLIK: İsmail Orhan’dan Bulut Teknolojileri İçin Yerlilik Vurgusu
KONUŞMACI: İsmail Orhan – NETAŞ Siber Güvenlik Hizmetleri Müdürü
ETKİNLİK: 5. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 25 Mart 2021, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara