e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Latency, Yani Gecikme, Günümüzün Yeni Para Birimi


Latency, Yani Gecikme, Günümüzün Yeni Para Birimi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) himayesinde, 25 Mart 2021’de, Ankara’da, hibrit olarak gerçekleştirilen 5.e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde, “Türkiye’nin Siber Güvenlik Yol Haritası 2.0” konusu masaya yatırıldı. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan DE-CIX International CEO’su Ivo A. Ivanov, günümüzde giderek artan streaming yayınlar, çevrim içi oyunlar ve uzaktan eğitim uygulamalarının hepsinin ortak yönünün, düşük gecikme ihtiyacı olduğunu söyledi. Ivanov, farklı uygulamalarda değişmekle birlikte, kabul edilebilir en yüksek gecikmenin bile 65 ms olduğuna değindi. “Gecikme”nin yeni para birimi olduğunu vurgulayan Ivanov, en düşük gecikmeli hizmeti sunan firmaların, ekonomiyi ileri taşıyacağının altını çizdi.

VİDEO: 253
BAŞLIK: Latency, Yani Gecikme, Günümüzün Yeni Para Birimi
KONUŞMACI: Ivo A. Ivanov – DE-CIX International CEO’su
ETKİNLİK: 5. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 25 Mart 2021, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara