e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Plex kullanıcı verileri hack’lendi!


Plex kullanıcı verileri hack’lendi!

Plex sunucularına sızan siber saldırganlar, pek çok kullanıcının kişisel verilerini çaldı.

Günümüzde sıkça siber saldırılarla karşılaşıyoruz. Bilgisayar korsanlarının hedefinde; medya oynatıcısı ve akış hizmeti veren Plex yer aldı. Plex’in yaptığı açıklamaya göre, platform tarafından gönderilmiş gibi gözüken e-postaların ortaya çıkarıldığı ifade edildi. Ayrıca veri tabanında bazı şüpheli hareketlerin gözlemlendiği de gelen bilgiler arasında yer aldı. Uzmanlar, üçüncü şahısların sunuculara izinsiz bir şekilde eriştiğini söyledi.

Hacker’ların belirli bir boyutta kullanıcı adı, e-mail ve şifrelenmiş parolaları çaldığı belirtildi. Çalınan bu verilerin muhtemel bir oltalama saldırısında kullanılacağı öne sürüldü.