e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Taha Yücel: Kişisel Veriler Artık Günümüzde Altın Kadar Değerli


Taha Yücel: Kişisel Veriler Artık Günümüzde Altın Kadar Değerli

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) binasında, 17 Haziran 2021’de hibrit olarak gerçekleştirilen 4.e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Taha Yücel ile etkinlik gündemini değerlendirdik.

Yücel, etkinlik ile ilgili şunları söyledi: “Öncelikle tebrik ederim. Pandemi sürecinde böyle bir etkinlik gerçekleştirebilmek önemli bir başarı. Bundan dolayı hem Musa Bey’i hem de ekibini tebrik ederim. KVKK bünyesinde, böyle bir etkinliğin organize edilmesi ayrıca anlamlı. Tabii bildiğiniz gibi kişisel veriler artık günümüzde altın kadar değerli. Yani önemli bir ekonomik değer anlamına geliyor. Bunlarla ilgili yapılan çalışmalar, yapılması gereken düzenlemeler, ileriye dönük Türkiye’ye belki milli anlamda yapılması gereken katkılar. Bunların hepsini, tüm paydaşların buluşarak tartışması önemli. Bundan dolayı artarak devam etmesini umuyorum bu tür etkinliklerin.”

VİDEO: 277
BAŞLIK: Taha Yücel: Kişisel Veriler Artık Günümüzde Altın Kadar Değerli
RÖPORTAJ: Taha Yücel – Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı
ETKİNLİK: 4.e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 17 Haziran 2021, Perşembe
YER: Kişisel Verileri Koruma Kurumu – Ankara