e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Veri Kaçağı Önleme


Veri Kaçağı Önleme

e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, 25 Ocak 2018’de, Ankara’da, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) himayesinde gerçekleştirildi. Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2. Başkanı Cabir Bilirgen moderatörlüğünde gerçekleştirilen zirvenin ikinci oturumunda alanında uzman kişiler yer aldı.

Etkinlikte, kişisel verileri koruma uzmanlarının yanı sıra bu alanda faaliyet gösteren siber güvenlik firmalarının temsilcileri ve hukukçular, konuyu pek çok farklı açıdan ele aldı. İlki düzenlenen zirvede protokol, konuşmacılar, sponsorlar, basın mensupları ve konuyla ilgili ziyaretçiler de katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi BUSİBER Yöneticisi Doç. Dr. Bilgin Metin etkinlikte veri kaçağı önleme konusunda konuşmasını gerçekleştirdi. Doç. Dr. Bilgin Metin; “Veri kaçağı konusunda bütünsel bir açıdan bakılması gerekiyor. Biz veri kaçağı çözümüne baktığımız zaman uzaktaki sunucuları dahi tarayıp belli kriterlere göre oradaki verileri incelemesi gerekecektir. İyi bir veri kaçağı çözümü bunları sağlamalıdır.” diye konuştu. Doç. Dr. Bilgin Metin konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Madem veriyi korumaktan bahsediyoruz bunu önlemek için de veri kaçağı çözümleri üzerinde duruluyor. Bunun aksi örnekleri hep basında da yansıyor. Eğer bu veri kaçakları konusunda firmalar dikkatli olmadıkları takdirde itibarlarını, uyumluluklarını, rekabet avantajlarını, finansını, müşteri güvenini ve iş ortaklığını olumsuz yönde etkilemektedir.’’

VİDEO: 314
BAŞLIK: Veri Kaçağı Önleme
KONUŞMACI: Boğaziçi Üniversitesi BUSİBER Yöneticisi Doç. Dr. Bilgin Metin
ETKİNLİK: 1. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 25 Ocak 2018, Perşembe
YER: Green Park Otel – Ankara