e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Yapay zeka sağlık alanında çok büyük gelişmelere kapı açacak


Yapay zeka sağlık alanında çok büyük gelişmelere kapı açacak

6’ncı e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde konuşan TOBB ETU Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. P. Elif Ekmekci, ‘’Sağlık sektöründe yapay zeka çözümlerinin kişisel verilerin korunması açısından değerlendirilmesi’’ konusunda bir sunum yaptı.

Perihan Elif Ekmekci, sağlık sektörünün çok geniş olduğunu belirtti. Ekmekci, yapay zekayla ilgili etik sorunlardan bahsedeceğini ifade etti. Neden şimdi bu konudan bahsedildiğini açıklayan Ekmekci, yapay zekaya yüklenen popülariteyle birlikte gelen bir etik farkındalık olduğunun altını çizdi.

Doç. Dr. Perihan Elif Ekmekci konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ‘’Yapay zekayla birlikte gelen riskler var. Sınırlı kısıtlı yapay zekadan daha geniş bir yapay zekaya geçmemiz ve yapay zekanın bize bir anlamda gerçekliği kendi gördüğü ve istediği gibi sunabilmesi imkanına kavuşmasıyla bugün bu konuları konuşuyoruz. Yapay zekanın beraberinde getirdiği imkanlar sağlık alanında çok büyük gelişmeler sağlayabilir.’’

VİDEO: 697
BAŞLIK: Yapay Zeka Sağlık Alanında Çok Büyük Gelişmelere Kapı Açacak
KONUŞMACI: Doç. Dr. Perihan Elif Ekmekci – TOBB ETU Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı
ETKİNLİK: 6. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi
TARİH: 3 Mayıs 2023, Çarşamba
YER: Kişisel Verileri Koruma Kurumu – Ankara