e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Modern İş Dünyasında Siber Operasyon Yönetimi


Modern İş Dünyasında Siber Operasyon Yönetimi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) himayesinde 30 Mart gününde “Make It Safer” sloganıyla düzenlenen 1. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Netaş Danışmanlık ve Yönetilen Hizmetler Kıdemli Müdürü Savaş Erol Uzun, “Modern İş Dünyasında Siber Operasyon Yönetimi” konusunda konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmasına Intel kurucularından Gordon Moore öne sürdüğü ve adını verdiği Moore Yasası’ndan alıntı ile başlayan Uzun, Siber güvenlik operasyon merkezleri kurulmasının nedenlerini anlattı: “Entegre devrelerin içindeki transistor yoğunluğu her yıl ikiye katlanacaktır. Bu şu manaya geliyor; her yıl bilgisayarın donanımları (işlemci açısından) 2 kat daha artacak ve bu yıl yıl devam edecek. Siber güvenlik açısından bunun anlamı donanımlar daha yetkin hale geldikçe yazılımlarda daha kompleks hale gelecektir. Farklı farklı donanımlar piyasaya çıkıyor ve siber güvenlik açıkları daha çok ortaya çıkıyor. Artık günümüzde siber operasyon merkezlerin kurumlarda kurulması zorunlu hale geliyor. Finans, havacılık sektörleri, e-ticaret siteleri, dağıtım sistemleri, kişisel verilerin tutulduğu otel hastane gibi kurumlar, üretim hatları ve bireysel olarak herkesin ihtiyacı olan operasyonlardı siber güvenlik operasyonları.

VİDEO: 010
BAŞLIK: Modern İş Dünyasında Siber Operasyon Yönetimi
KONUŞMACI:Savaş Erol Uzun
ETKİNLİK: 1. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 30 Mart 2017, Perşembe
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu- Ankara