e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

Türkiye’deki siber güvenlik paydaşları bu etkinlikte bir araya geldi


Türkiye’deki siber güvenlik paydaşları bu etkinlikte bir araya geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Bina’da yapılan 7’nci e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin bu yılki teması; “Siber Tehditler ve Hibrit Savaş 2.0” oldu.

Etkinlik hakkındaki düşüncelerini dile getiren AlmaLinux OS Program Müdürü Atalay Keleştemur şu ifadelere yer verdi:

“Her sene olduğu gibi bu sene de özellikle Türkiye’deki siber güvenlikle ilgilenen tüm paydaşları bir araya getiren bir etkinlik oldu. Bende özellikle Kuantum bilişim üzerindeki programlama dilleri, yazılım güvenliği ve bu alandaki siber güvenliğin nasıl sağlanabileceğiyle ilgili bir konuşma yaptım. Dolayısıyla da çok mutluyum. Hem yeni bir teknolojiyi siber güvenlikle ilgilenen insanlarla buluşturmaya çalıştım. Hem de benden önceki konuşmacıları dinleyerek yeni şeyler öğrendim.”

VİDEO: 752
BAŞLIK: Türkiye’deki Siber Güvenlik Paydaşları Bu Etkinlikte Bir Araya Geldi
ROPÖRTAJ: Atalay Keleştemur – AlmaLinux OS Program Müdürü
ETKİNLİK: 7. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi
TARİH: 26 Nisan 2023, Çarşamba
YER: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – Ankara