e-Safe Zirveleri

Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacaktır. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri olarak, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Sektörlerinin paydaşları olan; üreticiler, satıcılar, kamu, üniversite ve STK’ları bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda e-Safe, yerel sorunlara odaklanmış bir Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformudur.

JP Morgan hack’lendi!


JP Morgan hack’lendi!

Rus hacker grubu Killnet, Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan JP Morgan’a siber saldırı düzenledi. Killnet’in 24 eyalette havaalanı web sitelerine siber saldırı düzenlediğini ve hizmetleri aksattıklarını kabul etmesinin ardından gerçekleşen siber saldırı gösteriyor ki hacker grubu şimdi de rotasını JP Morgan’a çevirdi. Killnet’in Rusya’ya karşı olan ülkelere DDoS saldırısı düzenlemesi dikkat çekti.

JP Morgan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, bir hacker grubunun bankanın ağ altyapısını bloke ettiğini belirtti. Şirketin operasyonları üzerinde bu saldırının hiçbir etkisi olmadığını vurgulayan JP Morgan, ‘’Faaliyetleri yakından izlemeye devam ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, Killnet tarafından düzenlenen siber saldırının karmaşık olmadığını ancak grubun yine de DDoS saldırılarında ısrarcı olduğunun altını çizdi. Fakat bu DDoS saldırılarının web sitelerine çok zarar vermediği, web sitesinin geçici olarak kapatılmasıyla sonuçlandığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Killnet’in şuana kadar düzenlediği saldırıların birkaç günden fazla sürmediği ve günlük olarak hedef değiştirdiği görünüyor.